Сторінки історії

Згідно чинного законодавства батьки дітей, які ідуть в школу мають право самі вибирати навчальний заклад, де будуть навчатися їхні діти. Враховуючи те, що кількість дітей шкільного віку значно скоротилася, освітні установи з ефективною формою управління стараються створити для своїх учнів такі умови навчання і виховання, щоб батьки прагнули привести на навчання своїх дітей саме в їхній начальний заклад. Тобто від рівня ефективності управління закладу прямо пропорційно залежить рейтинг популярності навчального закладу серед інших шкіл. Що ж впливає на цей рейтинг? Опитування батьків вказують, що батьки звертають увагу на такі фактори:

 • вивчення іноземної мови;
 • створення оптимальних умов для розвитку природних задатків дитини;
 • використання здоров’язберігаючих педагогічних технологій.
 • високий рівень навчально-виховної роботи;
 • якісні показники навченості учнів;
 • режим роботи, наявність груп продовженого дня;
 • умови навчання;
 • матеріально-технічна база закладу.

Станом на березень 2000 р. рейтинг популярності спеціалізованого навчально-виховного комплексу “ЗОШ І ступеня – ДНЗ” з поглибленим вивченням англійської мови «Пролісок» серед батьків м. Ужгород був досить низький. Кількість класів щороку зменшувалася. Нова адміністрація свою роботу почала із зміни стилю керівництва навчальним закладом. На той час вже багато писалося в пресі про інноваційні технології ефективного керування освітніми установами. Певний час ми з творчою групою педагогів вивчали величезну кількість профільної літератури та досвід і позитивні здобутки інших шкіл України. Нами був проведений аналіз факторів, які в першу чергу впливають на рейтинг і відпрацьовано стратегію виведення нашого навчального закладу на більш успішний рівень.

Для виходу із кризової ситуації новопризначеними директором Різак Тетяною Михайлівною та заступником директора з навчально-виховної роботи Савченко Ганою Семенівною був розроблений стратегічний план виходу із ситуації, яка склалася навколо СНВК «Пролісок». Він включав кілька напрямів:

 • значне підвищення рівня навчально-методичної роботи закладу за рахунок використання інноваційних технологій;
 • залучення до розробки концепції розвитку закладу віце-призедента Академії педагогічних наук України Савченко Олександри Яківни;
 • суттєве покращення матеріально-технічного забезпечення спеціалізованого навчально-виховного комплексу “ЗОШ І ступеня – ДНЗ” з поглибленим вивченням англійської мови «Пролісок» за рахунок залучення позабюджетних коштів.

Враховуючи те, що діти, які навчаються і виховуються в СНВК «Пролісок» мають вікову категорію від 2  до 10 років, ми з цілого ряду інноваційних навчальних технологій обрали ігрові методи.  Для  покращення  матеріально-технічного забезпечення «Проліска» за рахунок залучення позабюджетних коштів нами була організована більш тісна співпраця з батьківським комітетом комплексу та громадськими організаціями нашого міста.

За кілька років наші зусилля дали свій результат.

 • Наші учні стали переможцями ІV етапу І та ІІ міжнародного конкурсу знавців української мови  ім. П Яцика. Серед них є переможці, призери та лауреати різних міжнародних, регіональних, обласних, міських конкурсів та олімпіад.
 • Значне покращення матеріально-технічної бази закладу за рахунок позабюджетних коштів дозволило зробити якісні ремонти всіх класних та групових аудиторій. Складено поетапний графік капітального ремонту всіх приміщень закладу.

У 2004 році заступник директора по навчально-виховній роботі Савченко Ганна Семенівна вийшла на заслужений відпочинок.  За значний вклад у розвиток закладу їй, рішенням педагогічної ради закладу, присвоєно звання «почесний педагог закладу». Роботу, яку вона розпочала, успішно продовжують заступник з навчально-виховної роботи Зейкан Марія Юріївна та заступник з виховної роботи Брухаль Наталія Миколаївна.

Cьогодні міністерство освіти взяло курс на інформатизацію шкіл, і з 2012 року заплановано ввести предмет «інформатика» у навчальний план для початкової школи. Так от ми ще 2001 року відкрили комп’ютерний клас та ввели у навчальний план предмет «інформатика», починаючи з 2 класу. Адже зараз важко уявити вчителя чи учня, які займаються без персонального комп’ютера. Крім цього, у нас працює стаціонарний інтерактивний комлекс (з інтерактивною дошкою) та 15 інтерактивних комплексів, які може використовувати на уроках та заняттях будь-який з 33 наших педагогів. Ще в закладі, який налічує 245 учнів, успішно працює комп’ютерний клас (15 ПК). Всі ці сучасні засоби були закуплені за кошти спонсорів, спецкоштів та за допомогою Фонду підтримки науки Закарпаття. Всі приміщення закладу обладнані стаціонарними мультимедійними проекторами. Є можливість в кожному приміщенні на світлій поверхні розгортати 16 мобільних інтерактивних поверхонь. В актовому залі також є стаціонарний мультимедійний проектор та музичний центр, які використовуються для організації та проведення свят та інших заходів.

На сьогоднішній день ми маємо тільки позитивні відзиви про навчання наших випускників у загальноосвітніх школах ІІ-ІІІ ступенів. Директори багатьох шкіл міста запрошують наших випускників продовжити навчання саме в їхніх школах.

17.06.13.

 1. Було заключено угоду між спеціалізованим навчально-виховним комплексом “ЗОШ І ступеня- ДНЗ” з поглибленим вивченням англійської мови “Пролісок” та Інститутом педагогіки Національної академії педагогічних наук України щодо науково-методичного співробітництва та впровадження ІКТ в навчально-виховний процес.
 2. В рамках Всеукраїнської акції «Нові стандарти – нова школа» СНВК «Пролісок» приймав  делегацію керівників навчальних закладів м. Мукачева з метою вивчення готовності навчальних закладів м. Ужгорода до впровадження Державного стандарту початкової, базової та повної загальної середньої освіти відповідно до переліку питань, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України 27.02.13 р. Також гостями закладу були Шевченко Тарас Григорович – виконавчий директор науково-методичного відділу ТМ “Розумники” та Рогоза Валентин Володимирович – науковий співробітник інституту педагогіки НАПН України, керівник науково-методичного відділу ТМ “Розумники”. 

_________________________________

Ласкаво просимо на наш сайт!

prolisok.school@gmail.com

Search