«Пролісок» – провісник відродження національної еліти

Освіта була, є і залишається не чиєюсь забаганкою, розкішшю, а нагальною потребою особистості, суспільства, держави! Це аксіома. Ще свого часу наш видатний педагог-будитель Олександр Духнович зауважив: «Рідні мої! Освіта потрібна в житті народу, це треба знати, бо народ без освіти не може називатися народом, такий народ є мертвим. У ньому життя нема, і він легко пропадає… Подбайте про освіту дітей ваших, бо в них – майбутнє народу, будучність життя!…

Тільки навчання з усіх земних благ безсмертне і божественне. Дай його дитині своїй – і ти дав їй все».

На жаль, усвідомили це не всі, а ті, які докладають чимало власної енергії, розуму та вміння, щоб у незалежній країні ви леліяти справжню еліту.

Саме про одержимих на царині освіти, тих, хто вболіває за нею єством рідної душі, і піде сьогодні наша мова.

Пролісок – це ніжна квітка, перша квітка весни. Пролісок – провісник пробудження живого в природі…

Іменем цієї квітки назвав педагогічний колектив свій освітній заклад – спеціалізований навчально-виховний комплекс поглибленим вивченням англійської мови. Цього року виповнюється десять років від дня створення неповторного осередку освіти в обласному центрі, що розмістився за адресою: проспект Свободи, 41. Очолює прекрасний колектив досвідчених педагогів – творчо обдарована неповторна особистість – Тетяна Михайлівна Різак.

Перед багатьма батьками у цей час постає проблема: у який навчальний заклад віддати свою дитину на навчання. І недарма, бо початок шкільного навчання – час великих сподівань і в той же час розчарувань. Адже вчорашні дошкільнята починають торувати свій шлях на царині освіти. Зберігаючи наступність із дошкільною освітою, початкова школа забезпечує подальше вдосконалення і становлення особистості дитини, зокрема, її інтелектуальний, фізичний та соціальний розвиток. Початкова ланка освіти – це фундамент шкільного навчання. Саме тут закладається основа для формування особистості майбутнього громадянина, патріота, еліти держави.

Директор спеціалізованого навчально-виховного комплексу з поглибленим вивченням англійської мови «Пролісок» Тетяна Різак зазначає:

- Науковці і практики сьогодні постійно здійснюють пошук шляхів удосконалення навчально-виховного процесу взагалі і моделі сучасної початкової школи зокрема. І це не забаганка, а реальні вимоги сьогодення. Причин цьому чимало…

Особистість молодого школяра – це складна біосоціальна система. Це необхідно враховувати. Традиційна школа сьогодні є достатньо авторитарною, тому й шукаємо ми модель школи, яка б відповідала запитам нинішнього життя. Прообразом школи майбутнього є і наш «Пролісок».

Добре це усвідомлюючи, педагогічний колектив «Пролісок» докладає всіх зусиль у цьому напрямі.

Педагогічний колектив «Проліску» нараховує 31 висококваліфікованого фахівці: Різак Т.М., Симулик Л.І., Брухаль Н.М., Меденцій М.І., Зейкан М.Ю., Мельниченко Н.Б., Коваль В.А., Гудзь Г.П., Гуштан М.Ю., Зубака М.І., Петрашко Н.І., Васильняк Т.М., Молнар Н.В., Данильченко Н.В., Ерделі А.А., Куртанич К.Р., Грищук І.О., Рибалко Л.А., Власюк І.М., Єрмолаєва І.Л., Рущак Л.І., Макара м.В., Ігнацевич Л.П., Лоя  Л.М., Дешко Л.І., Єлісеєва О.І., Шандор Н.І., Кучер І.М., Мелеш О.О.

- Мета колективу, – продовжує Т.Різак, – створення комфортних умов для формування і розвитку принципово нової особистості, а саме: творчої, самодостатньої, здатної цінувати себе і поважати інших, здатної до самореалізації, особистої, адаптованої до життя в нових умовах реалій. Крім того, прагнемо створювати нові технології з інноваційними методиками і засобами навчання та матеріально-технічну базу, яка б відповідала сьогоденню і в той час випереджувала на нині існуючому освітянському полі. Все це має сприяти тому, щоб учень і вчитель почувалися комфортно, між ними було взаємопорозуміння і співпраця в реалізації обопільної мети – отриманні високих результатів при збереженні здоров’я дітей.

Із дня відкриття «Проліска» пройшло небагато часу. Заклад на сьогодні здійснив лише 2 випуски, але новий тип школи дав про себе знати вже з першого навчального року. Про нього заговорили на різних рівнях – від батьків до очільників освіти. Успіхи і слава – це результати наполегливої праці вчителів і учнів. Вони ще більше зцементовували учнівський і педагогічний колективи, але не затьмарили поставленої мети вцілому. Про це красномовно засвідчують успіхи на міських. Обласних та всеукраїнських олімпіадах.

Випускники НВК «Пролісок» успішно навчаються у кращих навчальних закладах міста. На стенді «Рідна школо, ти дала нам крила» розміщені портрети переможців-лауреатів різного роду конкурсів і олімпіад. Одна рамка без фотографій з написом: «Тут може бути твоє фото». Це стимулює учнів до нових звершень.

«Пролісок» став базою Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти для проходження кваліфікації вчителів початкової школи.

У НВК проходять семінари, науково-практичні конференції, на яких їхні учасники мають можливість побачити використання педагогами «Проліска» інноваційних технологій на всіх уроках з різних дисциплін, збагатитися досвідом при проведенні виховної роботи та роботи гуртків.

Високу і заслужену оцінку робота педагогічного колективу «Проліска» отримала від віце-президента АПН України, автора підручників для учнів початкових класів Олександри Савченко:

- З приємністю хочу відзначити, що рідко буває так, щоб молодий заклад виявив таку громадянську мужність і професійне сумління. Це буває дуже рідко. Тут завжди відкриті двері в усі класи для відвідування. Це честь і хвала колективу. Адже це маленькі діти, які ще не звикли до такого відвідування іншими вчителями. Тут в першу чергу проявляється майстерність учителів та адаптація учні до навчального процесу. Їхня робота переконливо доводить, колективом правильно обрана стратегія.

Ласкаво просимо на наш сайт!

prolisok.school@gmail.com

Search