УПШ «ПРОЛІСОК» – навчальний заклад нового типу, що надає європейську освіту

Учорашні дошкільнята невдовзі стануть школярами.
Хоча до вересня ще далеко, але перед батьками вже нині постає проблема: у який навчальний заклад віддати свою дитину. Адже від того, які основи будуть закладені в початкових класах, залежить майбутнє дитини, її успішність у подальшому навчанні. Тому, аби зорієнтувати дбайливих батьків у різноманітті освітніх закладів, їх якості та моделі функціонування, наш кореспондент вирішив поспілкуватися з директором одного з навчально-виховних комплексів міста над Ужем Тетяною Різак.
rizak«Пролісок» – це престижний освітній заклад з поглибленим вивченням англійської мови, з повним сервісом для дітей і батьків, сучасними освітніми технологіями, напрацьованими традиціями і теплою домашньою атмосферою. У ньому функціонують дитячий садок і початкова школа. Виховання тут орієнтоване на розвиток індивідуального потенціалу кожного учня, тому в УПШ надають чимало освітніх послуг. Відомо, що вихованці «Проліску» розпочинають вивчення англійської мови вже з садочка. За словами директора, воно здійснюється за підручниками, розробленими в Англії («Fly High», видавництво Pearson Longman), які завоювали симпатії, як серед дітей, так і вчителів.Навчання, спрямоване на розвиток читання і письма, гармонійно поєднується з розмовною практикою та аудіюванням. Учні з задоволенням вивчають англійську мову за цими підручниками, оскільки в них відтворені стиль життя та реальні ситуації, притаманні дітям молодшого шкільного віку. Загалом, учителі різних дисциплін творчо працюють, втілюючи в життя теоретичні основи інноваційних педагогічних технологій та інтерактивних методів навчання.ГРАЮЧИСЬ – НАВЧАЄМОСЬНині ж ці оксфордівські напрацювання дозволяють проведення уроків з використанням комп’ютерів. Для адміністрації  «Проліску» такі нововведення не є наскладними, адже тут для дітей облаштований комп’ютерний клас. Ба навіть більше, з нового навчального року на заняттях, які проходять за рахунок освітніх послуг, діти користуватимуться нетбуками й інтерактивною дошкою, які керівництво комплексу придбало без залучення батьківських та бюджетних коштів.Уроки іноземної мови проводяться в ігровій формі. Проте ігри не підміняють інші форми і види роботи, а тільки доповнюють їх. Граматичний та лексичний матеріал вивчається за допомогою цікавиї вправ і завдань, пісень та віршів.

На переконання Тетяни Михайлівни, новизна роботи з комп’ютером підвищує інтерес до оволодіння знаннями, помітно зростає мотивація учнів до навчання. «Використання такої техніки також має на меті показати, що комп’ютер може бути застосований з користю, а сааме для цікавого вивчення англійської мови», – каже вона. На заняттях широко застосовуються різноманітні дидактичні ігри, що охоплюють усі види мовленнєвої діяльності. Пісні, римівки, цікаві вправи і завдання сприяють розширенню словникового запасу учнів, знання грамматики, вчать використовувати вивчену лексику і граматичні структури у монологічному та діалогічному мовленні.

Випускники успішно продовжують навчання у різних освітніх закладах Ужгорода. Засвідчують вищесказане успіхи на міських, обласних, всеукраїнських олімпіадах та конкурсах. Так протягом 2010 – 2011 навчальних років учні «Проліску» на II етапі (міському) вибороли перше і третє місця у Міжнародному конкурсі знавців українсько ї мови імені Петра Яцика, II  місце в загальноміській олімпіаді з математики; а на обласному рівні (III етап) у Міжнародному конкурсі знавців української  мови імені Петра Яцика – посіли перше.

Комплекс одержує спонсорську підтримку на організацію дозвілля вихованців садочка і початкової школи. Тут закордонні та місцеві меценати облаштовували для діток 5 ігрових майданчиків з гірками, гойдалками, пісочницями тощо. «Ми хочемо бути передовим закладом освіти, дбаємо проінтереси своїх учнів, свою репутацію, тому й залучаємо кошти різних спонсорів, а не батьків», – наголосила Тетяна Різак.

 

ДБАЙЛИВІ ТА ЧУЙНІ ВИХОВАТЕЛІ

У цьому спеціалізованому навчально-виховному комплексі працюють 33 педагоги. Чимало з них нагороджені нагрудними знаками «Відмінник освіти України», мають звання «Вчитель-методист», «Вихователь-методист» тощо. Вони охоче діляться своїм досвідом роботи. Наймолодші школярі особливо потребують від педагога глибоких знань з психології, педагогіки, методики викладання предметів. Педагоги несуть відповідальність не лише за якість знань учнів, а найперше – за збереження здоровя кожної дитини. Адже до школи приходять шестилітні першокласники, навчання та виховання яких вимагає великої уваги. Врахування вікових особливостей дитини.

«Всі педагоги закладу – це творчі особистості, які вміють знаходити цікаві, оригінальні шляхи вирішення проблем, що нині стоят перед школою. Кожен з них має бажання розвивати свою професійну майстерність і самовдоскрналюватися. Тому я вдячна долі за те, що маю можливість працювати з такими творчими людьми, – розповідає керівник НВК. – А діти із задоволенням відвідують уроки, на яких матеріал, що потребує напруженої уваги, чергується з ігровим. Для цього педагоги використовують нестандартні заняття: уроки-казки, уроки-конференції, уроки-диспути, уроки-КВК, урок-подорожі». Варто зауважити, що кожен з учителів у своєму розпорядженні має аудіо- та відеотехніку, ноутбук та мультимедійний проектор, що дозволяє впроваджувати інноваційні методи навчання. А це значною мірою розширює можливості подачі навчального матеріалу за допомогою кольору, графіки та звуку. Незвичні й цікаві учням уроки, на яких кожен може «виступати» по телебаченню, взятии інтервю в одноклассника, побути в ролі дослідника, вченого. Працюючи в группах, молодші школярі вчаться висловлювати і доводити свої думки, вести діалог, застосувати набуті знання на практиці».

ПОЗИТИВНИЙ ДОСВІД

В останні роки досвід НВК «Пролісок» щодо введення групових занять з психології в обов’язкову программу для навчальних закладів першого рівня став набувати широкого розповсюдження, і на сьогодні вже є прекрасні результати цього нововведення в інших закладах міста.

Структура програми занять з психології у «Проліску» є особистим напрацюванням педагогів і чітко відображає вікові особливості перебування дитини у навчальному закладі. Психологом обов’язково проводяться діагностика готовності дитини до школи, а також діагностика рівня тривожності четвертокласників перед переходом ними у школи другого ступеня. «Так, перша частина програми першого класу зосереджена на погашенні періоду адаптації дітей до школи, друга – фокусується на розвитку уяви і творчих здібностей дитини, сенсорики та моторики. Програма другого класу має на меті розвивати, головним чином, емоційну сферу школяра, увагу та пам’ять. Третій клас – це розвиток уваги, інтелектуальної сфери, мислення, навичок комбінаторики», – розповідає Тетяна Михайлівна».

Важливо відзначити, що на базі УПШ «Пролісок» проходять семінари, науково-практичні конференції, під час яких учасники мають можливість побачити використання педагогами цього освітнього закладу інноваційних технологій на всіх уроках з різних дисциплін, збагатитися досвідом при проведенні виховної роботи гуртків. Зокрема, за останні роки було проведено відкриті уроки, засідання міського методичного об’єднання психологів, методичної ради, обласний семінар практичних психологів тощо. На базі УПШ проводиться цілий ряд обласних та міських семінарів для директорів шкіл, заступників директорів з навчальної та виховної роботи для педагогів-організаторів, учителів початкових класів та вихователів груп продовженого дня.

Як бачимо, з часу відкриття «Проліску» пройшло не так уже й багато часу, але, починаючи з першого дня, про цей комплекс схвально заговорили на всіх рівнях: від батьків – до керівництва освітніх установ. Адже діток тут щодня з радістю вітають освічені, дбайливі педагоги, котрі організовують їм фундаментальне й цікаве навчання та веселе дозвілля. Адміністрація закладу дбає про кожного свого вихованця, тому і намагається створити йому комфортні умови для здобуття необхідних знань. «Нині ми пропонуємо ужгородським батькам без затрат дати своїй дитині можливості отримати початкову освіту європейського рівня, – резюмує Тетяна Різак. – Тому до 15 червня за адресою: м.Ужгород, пр.Свободи, 41 – чекаємо на заявки від усіх охочих віддати своїх дітей у «Пролісок».

Користуючись нагодою, адміністрація та батьківський колектив закладу висловлюють щиру подяку керівництву міста та управлінню освіти за постійну підтримку та створені хороші умови як для роботи, так і для навчання, зокрема світлі, теплі класи (тут працює міні-котельня). Також за можливість педагогам закладу вдосконалювати свою майстерність, для того, щоб сіяти у душах своїх учнів розумне, добре, вічне.

Ласкаво просимо на наш сайт!

prolisok.school@gmail.com

Search