Виховна робота
Виховна робота 2018-2019 н.р.”>>>
Члени педагогічного колективу спеціалізованого навчально-виховного комплексу “ЗОШ І ступеня – ДНЗ” з поглибленим вивченням англійської мови “Пролісок” постійно працюють над створенням умов для особистісного розвитку та творчої самореалізації кожної дитини, для виховання громадян України, що здатні навчатися впродовж життя, поступово пізнавати навколишній світ та себе у світі, оволодівати уміннями самоорганізації поведінки, усвідомлювати самоцінність людської особистості.
Педагоги закладу спрямовують свої зусилля на підвищення загальної культури і самоцінності особистості, прилучення дітей до національних і загальнолюдських цінностей, до “окультурення” середовища.
У закладі культивується позитивне ціннісне ставлення учнів до себе, інших людей, природи, суспільства, отже, здійснюється сучасний навчально-виховний процес, який будується на гуманістичних цінностях, створюється атмосфера добра, оптимізму, взаємної підтримки.
В спеціалізованому навчально-виховному комплексі “ЗОШ І ступеня – ДНЗ” з поглибленим вивченням англійської мови “Пролісок” відбувається нерозривний взаємопов’язаний процес навчання і виховання, співпраці з батьками і впливів навколишнього середовища. При цьому значна увага приділяється духовному та морально-етичному вихованню, розвитку творчих здібностей дітей, громадянському вихованню, здійснюється взаємозв’язок духовного виховання з естетичним в умовах збереження фізичного та психологічного, соціального здоров’я. Патріотичне, розумове, моральне виховання органічно поєднуються з вихованням мовної та інформаційної культури.
Модель створення внутрішнього середовища навчально-виховного закладу, що сприяє особистісному зростанню кожного педагога та кожного вихованця була презентована освітянській громаді міста на семінарі-презентації для керівників закладів освіти на тему “Особистісно орієнтоване управління навчальним закладом” 17.02.2010 та була визнана ефективною і такою, що заслуговує на поширення (методичному кабінету управління освіти пропонувалося підготувати матеріали для публікації у фахових журналах).
Для проведення цього семінару готувалися відкриті уроки, заняття у дошкільних групах та гурткове заняття з образотворчого мистецтва, заняття та тренінг психолога, презентація керівника закладу, а також всі педагоги узагальнили наявний в кожного роздатковий, дидактичний матеріал, літературу та оформили відповідні каталоги, вчитель фізичної культури / фізінструктор, вихователі груп продовженого дня та вихователі дошкільних груп започаткували складання ігрової картотеки.
Питання виховної роботи постійно піднімаються на засіданнях педагогічної ради, щотижневих нарадах при директорові, засіданнях методичних об’єднань, опікунської ради та профспілкового комітету, батьківських зборах тощо.
В умовах нашого закладу кожним дитячим колективом опікується ціла команда педагогів:
- учнями – класоводи, вчителі-спеціалісти, педагог-організатор, вихователі ГПД, практичний психолог, а також медична сестра;
- дітьми дошкільного віку – вихователі, музичний керівник, фізінструктор, психолог, вчителі англійської мови, образотворчого мистецтва, хореографії, медичні працівники (лікар-педіатр та медсестра).
У СНВК «Пролісок» функціонує 4 дошкільні групи (молодша, середня №1, середня №2, старша) і 9 класів (три 1-ші класи та по 2 на паралелі (з 2-го по 4-тий класи)). Таким чином, наявний повний цикл дошкільної освіти та І ступінь початкової освіти, забезпечується наступність навчально-виховного процесу, вчителі працюють як з школярами, так і з дітьми дошкільного віку (проводять гурткові заняття), вихователі дошкільних груп залучаються до проведення різноманітних заходів з дітьми молодшого шкільного віку (приймають участь в театралізованих дійствах, святах, конкурсах). До всіх педагогів висуваються єдині вимоги, з якими знайомі і батьки дітей, вихованці змалечку занурюються в атмосферу закладу, знайомляться з його традиціями.
В спеціалізованому навчально-виховному комплексі “ЗОШ І ступеня – ДНЗ” з поглибленим вивченням англійської мови “Пролісок” склалася система проведення традиційних для закладу виховних заходів, а саме:
* родинні свята, пов’язані з календарем:
- “Свято Першого дзвоника”,
- “Посвята в школярі”,
- “Добра, рідна, дорога – то все вчителька моя”,
- Осінні свята,
- Новорічні ранки,
- Свято жінки-матері “Мамине серце, як сонце гаряче, все зрозуміє і все нам пробачить”,
- “Тато, мама, я – спортивна сім’я”,
- Букварикове свято,
- Свято прощання з дитячим садком, дошкільним дитинством,
- Свято прощання з початковою школою “Ми сьогодні вже йдемо від вас по шкільний стежині в 5 клас”,
- Свято закінчення навчального року;
* ігрові конкурсні програми:
- “Нумо, дівчата!”,
- “Гумо, хлопці!”,
- “Маленькі ерудити”,
- “Веселі старти”;
* конкурси:
- на кращу осінню композицію,
- ялинкову прикрасу,
- писанку, Великодню композицію,
- на краще читання творів Т. Г. Шевченко,
- поетичних творів про мову,
- на кращий зошит “Містер Каліграф та міс Каліграфія,
- тематичні конкурси дитячих малюнків, стіннівок;
* вікторини:
- “Весела грамота” (1 – А клас),
- “Народ скаже, як зав’яже” (4 – А клас),
- “Сім раз відміряй, один – відріж” (3 – А клас),
- “Математичний калейдоскоп” (4 – А, 4 – Б класи),
- “Розумники та розумниці” (1 – А клас),
- “Ігри у переставки” (3 – А клас),
- “Математичний віночок” (2 – Б клас),
- КВК знавців англійської мови;
* виставки проектних робіт, дитячих малюнків та робіт декоративно -
вжиткового мистецтва та інші цікаві, емоційно насичені заходи.
Дуже змістовно проходять в закладі тематичні тижні (математики, української мови, фізичної культури), коли щодня проводяться заходи не тільки в кожному дитячому колективі, але і між учнями паралельних класів (КВК, змагання, конкурси), а також для всіх дітей (англомовний гала-концерт, конкурси читців), або спільні заняття для різновікових груп дітей (учні 4-х класів проводять заняття англійською мовою для учнів 2-х класів, інсценують молодшим казки тощо).
Доброю традицією закладу є проведення благодійних акцій “За тата, за маму…” до дня Святого Миколая, а також до дня захисту дітей, коли благодійний фонд “Нова родина”, якому адресується ця допомога, святкує свій день народження. Співпраця з цією громадською організацією триває вже понад 11 років.
Дуже активно співпрацює колектив СНВК “Пролісок” з ляльковим та муздрамтеатрами м. Ужгорода. І якщо відвідування лялькового театру “Бавка” цілим закладом – не новина, то акція “Обличчям до театру” започаткована в 2010 році. Полягає вона в тому, що класовод одного класу (в перших класах разом з вихователем ГПД) запрошує цілі родини своїх учнів на недільну дитячу виставу у муздрамтеатр. Наступної неділі – інший класовод. Цікаво, що окремі сім’ї приходять дійсно у повному складі (батьки, діти, братики – сестрички, навіть – бабусі), а тоді інші кажуть: “Наступного разу і ми обов’язково візьмемо з собою тата і молодшу сестричку”.
Аналогічно проводяться екскурсії і на природу (Боздошський парк).
Такі культпоходи вихідного дня:
- по-перше, дуже згуртовують як окремі родини, так і цілу “класну родину” дітей та батьків,
- по-друге, розвивають інтерес до театрального мистецтва, навички переказувати, ділитися враженнями, пробуджують фантазію тощо.
Дуже доречні тут матеріали етичних бесід, підготовлених вихователем ГПД Єрмолаєвою І. А., а саме:
- “Ми йдемо до театру”,
- “Театральні таємниці”,
- “Чому треба вітатися”
та інші.
Активно прилучають наші педагоги дітей до книги, яка виконує у навчанні та вихованні різні функції: інтелектуальну, пізнавальну, естетичну, патріотичну, морально-етичну тощо. Виступи вихованців закладу на міському Святі книги з нагоди Всесвітнього дня книги та авторського права, а також у Падіюні (концерт для учасників семінару міських та районних методичних кабінетів та спільного методичного об’єднання вчителів предметів художньо-естетичного циклу) були дуже вдалими.
Управління освіти Ужгородської міської ради відзначило учасників вокального ансамблю та театрального гуртка грамотами, адміністрація закладу нагородила пам’ятними подарунками на урочистій лінійці, присвяченій святу Останнього дзвоника.
Жодне досягнення дитини не залишається поза увагою. Постійно оновлюється стенд “Рідна школо, ти дала нам крила!” (гордість закладу – учні, що досягли вагомих результатів, призових місць у міських, обласних, … міжнародних конкурсах, змаганнях, олімпіадах).
Для розкриття мистецьких обдарувань дітей, організації змістовного дозвілля, розвитку мовних, логіко-математичних здібностей в закладі створена мережа різноманітних гуртків:
- образотворче мистецтво,
- хореографія,
- риторика,
- логіка,
- “Цікава англійська”,
- вокальний ансамбль,
- “Театральна студія”.
Для дітей дошкільного віку працюють:
- “Математика”,
- “Навчання грамоти”,
- “Англійська мова для малят”,
- образотворче мистецтво,
- “Психологія для дошкільнят”.
На заняттях психолога проводиться робота по розвитку пізнавальної сфери та розвитку емоційної стабільності. Це сприяє безболісній адаптації дітей до школи.
Всі педагоги закладу значну увагу приділяють використанню здоров’язберігаючих педагогічних технологій, дбають про емоційне, фізичне та духовне здоров’я дітей, прищеплюють їм навички здорового способу життя, вчать бути відповідальними за стан свого здоров’я.
Виховна робота в навчально – виховному комплексі проводиться в різних формах, а саме:
- етичні бесіди
- години спілкування
- зустрічі з цікавими людьми
- конкурси, вікторини, змагання
- виставки
- концерти художньої самодіяльності
- театралізовані вистави
- предметні тижні
- тематичні свята
- відвідування дитячої бібліотеки
- лялькового та драматичного театрів
- екскурсії
- випуск тематичних стіннівок
Діти з задоволенням приймають участь у різноманітних заходах, що стали традиційно проводитися в закладі:
- цікаві ігрові конкурсні програми
- « Ерудит»,
- Конкурс на кращого виконавця віршів Т.Г. Шевченка
- Конкурси художніх робіт, композицій.
Постійно змінюється (поповнюється новими експонатами) виставка кращих художніх та прикладних робіт дітей (осінніх, ялинкових прикрас, Пасхальних композицій);
4. Виставки малюнків, художніх робіт (розписаних кухонних дощечок, тарілок, банок у різних техніках, м’яких іграшок, ляльок на основі дерев’яної ложки), стіннівок тощо;
Діти з задоволенням приймають участь у різноманітних заходах, що стали традиційно проводитися в закладі:
- спортивні змагання між командами паралельних класів
- «Веселі старти»,
- «Пошук скарбів»,
- родинне спортивне свято «Тато, мама, я – спортивна сім’
- благодійна акція «За маму, за тата…»,
під час цієї щорічної акції, яка проводиться більше 6 років, наші учні напередодні свята святого Миколая збирають іграшки, книги, продукти харчування, одяг. Все це потім передається дітям – сиротам якими опікується благодійний фонд « Нова родина».
Слід відмітити активну участь педагогів, що входять до складу м/о вчителів предметів естетичного циклу у позакласній роботі закладу. Педагог – організатор Меденцій М. І. та вчитель музики Брухаль Н. М. беруть участь у підготовці та проведенні практично всіх святкових ранків та позакласних виховних заходів:
«Посвята в першокласники»,
Новорічних карнавалах,
«Рідну матусю ми привітаємо»,
«Прощавай, Букварику!»,
«Вже надходить пора розставання» та інших.
Усі ці заходи включаємо англомовний блок, а також діти демонструють свої досягнення в заняттях за інтересами.
Постійно готують наші педагоги дітей до участі в загальноміських концертах художньої самодіяльності (до Дня міста, Дня захисту дітей та ін.), конкурсах та фестивалях:
- Вертеп «Христос народився» (І місце – керівник Меденцій М. І.)
Значна увага приділяється національному вихованню. Адже кожен народ має свої традиції у вихованні дітей. Ми стараємося створити таку систему виховання громадянина нашої держави, яка б дозволила поєднати давні традиції української педагогічної науки з сучасними досягненнями світової педагогічної думки. Тому громадянська освіта проходить у нас через навчальні програми усіх навчальних дисциплін.